bizimsınıf

bizimsınıff
 
Anasayfaportal*TakvimSSSAramaKayıt OlGiriş yap
bizim sinif son konular
Konu Yazan GöndermeTarihi
Çarş. Tem. 08, 2009 5:05 pm
C.tesi Tem. 04, 2009 6:12 pm
Cuma Tem. 03, 2009 5:30 pm
Cuma Tem. 03, 2009 5:29 pm
C.tesi Mart 21, 2009 11:18 am
Cuma Mart 20, 2009 11:01 pm
Cuma Mart 20, 2009 8:44 pm
Cuma Mart 20, 2009 8:42 pm
Çarş. Mart 18, 2009 4:13 pm
C.tesi Mart 14, 2009 12:56 am
En iyi yollayıcılar
Alperen
 
hüsn
 
ecm_bal
 
~~Özge~~
 
admin
 
Live_Dead
 
sessizliksokağı
 
*tatlı*belam*
 
SessiZ_FırTına
 
<<OKULGEZGİNi>&a
 

 

bahçeşehir üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Yazar Mesaj
ecm_bal
MUDUR YARDIMCISI
MUDUR YARDIMCISI
1 2
avatar
3 4


Kadın
Yaş : 24 Kayıt tarihi : 14/01/09 Mesaj Sayısı : 622 Nerden : istanbul İş/Hobiler : öğrenci :D voleybol Lakap :

MesajKonu: bahçeşehir üniversitesi   C.tesi Ocak 24, 2009 3:38 pm

Eğitimin, anaokulu sıralarından lisansüstü çalışmalara kadar büyük bir yelpazede ele alınması gerektiği inancıyla Türkiye'nin bu alandaki en büyük kuruluşlarından biri haline gelen Bahçeşehir Uğur Eğitim Vakfı, 1998 yılında kurulan Bahçeşehir Üniversitesi ile zincirin son halkasını da tamamladı.

İlk olarak İstanbul'un Bahçeşehir ilçesinde kurulan Bahçeşehir Üniversitesi, 2006-2007 akademik yılında tüm fakültelerini hayatın tam içine, kültür, sanat ve iş dünyasının buluşma noktası olan Beşiktaş ilçesine taşıdı. Eğitim felsefemizin bir göstergesi olarak eskiyle yeniyi, gelenekselle moderni, bilimle yaşamı birleştirecek biçimde tasarladık kampüsümüzü. Tarihi dokuya zarar vermeden teknolojik olanaklarla donatılan binalarımız, öğrencinin en yeni eğitim teknolojileriyle bir yandan eğitim alırken bir yandan uygulamalar yapmasını, yaratıcılığının sınırlarını zorlamasını sağlıyor. Bilimsellik sınırlarını aşmadan düşünmeyi, başkalarının hak ve özgürlüklerine saygılı olmayı elden bırakmadan özgür olmayı, ulusal kültürümüzü yaşatarak evrensel olmayı öğretiyoruz. Topluma, çevreye, dünyaya en temelinde evrene saygılı bireyler yetiştiriyoruz. Uygulama alanları farklı olsa da fakültelerimizin her biri farklı projelerle bu değerleri aşılıyor öğrencilerimize: Mühendisler güneş enerjisiyle çalışan arabalar üretiyor, robotlar tasarlıyor; beşeri bilimlerle uğraşan öğrencilerimiz gönüllü sosyal duyarlılık projelerine katılıyor, genç yönetici adaylarımız sürdürülebilirlik üzerine kafa yoruyor. Tüm bunlar disiplinlerarası bir yaklaşımla çeşitli fakülte öğretim görevlileri tarafından destekleniyor. Eğitim felsefemizde söylediğimiz herşeyi projelerle hayata geçiriyoruz, uygulama alanları yaratıyoruz.

Türkiye'nin yeni binyılda, yeni teknolojilere açık insan kaynağına ihtiyacı var. Biz bu topluma liderler ve bilginin sınırlarını yeniden tanımlayan bireyler yetiştiriyoruz. Yurtdışı üniversite bağlantılarımız, uluslararası kriterlere uygun eğitim müfredatımız ve teknolojik altyapımız sayesinde dünyanın her yerinde geçerli bir diploma sunuyoruz. Öğrencilerimizin lisans eğitimlerinin bir bölümünü yurtdışında bir üniversitede geçirebilmeleri amacıyla dünyanın dört bir tarafındaki üniversitelerle anlaşmalar imzalıyoruz. Yabancı dil öğrenmenin öğrenci için bir sorun değil, tatlı bir deneyim olması için İngilizce Hazırlık Okulu ile sınırlamıyoruz eğitimi. Dileyen öğrenci İngilizce hazırlık programını yurtdışında anlaşmalı bir kurumda alabiliyor.

Uluslararası bir üniversite olmayı ve mezunlarımıza her yıl yeni yurtdışı olanaklarını sunmayı amaçlıyoruz. Yalnızca Türkiye'de değil, tüm dünya ülkelerinde kabul gören bir diploma yeterli değil bizim için. Mezunlarımızın global arenada iş olanaklarına kavuşmasını sağlamak için yeni projeler üretiyoruz.

Eğitim sistemimiz salt bilgi üretmek ve kullanmakla sınırlı değil. Sistemimizin en önemli özelliklerinden birisi, öğrencinin hangi bölümden olduğuna bakılmaksızın seçimine sunulan genel eğitim dersleri. Uygarlık tarihinden müzik kültürüne, İtalyanca'dan Bilim Felsefesi'ne, Politik Psikoloji'den İstanbul'u İstanbul aşığı üstadlardan dinleyebileceğiniz İstanbul dersine kadar geniş bir yelpazemiz var. Bölüm derslerini aksatmadan her alanda donanımlı bir eğitim almak böylece mümkün oluyor.Öğrencilerin çok çeşitli alanlarda çalışmasına ve sevdikleri konularda uzmanlaşmalarına olanak tanımak üzere 6 fakültemiz var. Fen-Edebiyat, Mimarlık, Hukuk, Mühendislik, İktisadi ve İdari Bilimler ve İletişim Fakülteleri'nin her biri, Türkiye'nin en değerli öğretim kadrolarıyla zenginleşiyor. Araştırma ve projelere verdiğimiz destek, Türkiye'nin en değerli öğretim görevlilerinin yanı sıra, yeni mezun olup Türk yükseköğretim sistemine kazandırmayı amaçladığımız öğretim elemanlarının gelişimine katkıda bulunuyor. Genç akademisyen adaylarımızı, doktora çalışmalarını yurtdışında sürdürmeleri ve bu coğrafyaya dünyanın dört bir yanından bilgi ve deneyim aktarmaları için yurtdışı üniversitelere yolluyoruz. Biz eğitim kadrolarının eğtimine önem veriyoruz.

Bahçeşehir Üniversitesi'nde 396 tam zamanlı ve 140 yarı zamanlı olmak üzere toplam 536 öğretim elemanı görev yapmaktadır. 4809 lisans, 1519 önlisans, 1380 yüksek lisans öğrencisi olmak üzere toplam 7708 öğrencisi vardır. Öğrencilerin %23'ü burslu okumaktadır. Toplam mezun sayısı 2605'dir.

Toplumsal duyarlılığımız öğrencilerimizle sınırlı değil. İstanbul'lu ve Beşiktaş'lı bir üniversite olarak çevremizi de eğitmekle görevlendirdik kendimizi. Dünyanın İstanbul'u yeni bir gözle tanımasına katkıda bulunmak üzere İstanbul 2010 Kültür Başkenti projelerinde yer alıyoruz. Bir yandan da toplumun tüm kesimlerini bilimsel, tarafsız, açık ve katılımcı bir tutum içinde değerli akademisyenler ve konuşmacılarla buluşturduğumuz Toplum Akademisi'ni sürdürüyoruz.
_________________
Küçük bir bulutmuş mutluluk, rüzgârda uçup giden
Ürkek bir kediymiş mutluluk yağmurda titreyen
Ağlayan bir bebekmiş mutluluk, sevgiye muhtaç bekleyen
Kalbini ona vermekmiş mutluluk, sevildiğini bilmeden
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör

bahçeşehir üniversitesi

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var: Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
bizimsınıf :: ÜNİVERSİTELERİMİZ :: MARMARA BÖLGESİ -
CopyRight(c) guzeldost
Yetkinforum.com | © phpBB | Bedava yardımlaşma forumu | Haberleşme | Suistimalı göstermek | Yetkinblog